Pastato stogo atnaujinimas yra nemažas iššūkis, kuris sukelia daugybę klausimų. Tinkamos stogo dangos pasirinkimas reikalauja profesionalių žinių, nes ji turi būti ne tik tvirta, bet ir patraukli. Tokias savybes turi plieninės stogų dangos.

Plieninės stogų dangos yra keleto rūšių: plieninės čerpės arba trapeciniai profiliai. Kokią stogo dangą žmogus pasirinks priklauso nuo jo skonio, vieniems patinka klasikinės išvaizdos stogo dangos, kiti nori ko nors neįprasto. Tačiau visos stogų dangos vertos dėmesio, tik reikia žinoti, kuo jos skiriasi ir kuomet patartina rinktis vieną arba kitą dangą. Pagrindinis skirtumas – dizainas. Dizaino pasirinkimas priklauso nuo įvairių niuansų – nuo savininko skonio, nuo to, kurioje vietoje namas pastatytas, nuo apskritai bendro pastato vaizdo. Tačiau labai svarbu tinkamai parinkti stogo dangos spalvą, nes nuo jos priklauso ir bendras namo vaizdas.

Kiekviena plieninės stogo dangos rūšis turi savo privalumų. Plieninės čerpės pasižymi geriausiu kainos ir kokybės santykiu. Plieninės čerpės yra prieinamesnės didesnei daliai žmonių negu keraminės čerpės. Taip pat šios čerpės yra mėgstamos dėl jų lengvumo. Tai reiškia, kad nėra keliami itin dideli reikalavimai stogo konstrukcijos tvirtumui. Plieninės čerpės tinkamos yra ne tik naujiems, bet ir seniems pastatams. Visus šiuos privalumas gali patvirtinti profesionalai. Statybų rinkoje plieninės stogo dangos turi tiek paklausą, tiek pasiūlą.

Trapecinių profilių privalumas – tai, kad jie yra gražūs Ir visuomet pagyvina pastatą. Taip pat jie nėra brangūs ir daugumai žmonių prieinama kainą. Trapeciniai profiliai pasižymi lengvu montavimu, jie nėra sunkūs, todėl stogo konstrukcija lengvai išvengia apsunkinimo. Šio stogų dangos naudojamos ne tik nuosavų namų stogams dengti, bet ir pastatų statyboms, kurios skirtos įvairioms įstaigoms.

Klasikinės plieninės stogo dangos vadinamos valcuoto arba falcinio profilio lakštai. Šios stogų dangos yra tinkamos naudoti įvairių pastatų stogų dengti. Taip yra todėl, kad jų montavimas yra greitas ir patogus. Taip pat nereikia naudoti papildomų sujungimams skirtų detalių. Stogas dengiamas sklandžiai, pigiai ir greitai. Šios stogų dangos naudojamos tiek statant naujus pastatus, tiek remontuojant seną namą.

Galima teigti, kad plieninės stogų dangos yra vienas iš praktiškiausių ir naudingiausių sprendimų.