Gelžbetonis tai yra betonas, kurio viduje yra plieninė armatūra. Šis derinys yra itin geras, nes betonas ir plienas deformuojasi beveik nuo tos pačios temperatūros, todėl jie gerai sukimba ir tvirtai laiko. Be to, betonas ir armatūra yra skirtingų mechaninių savybiu, kas labai padėda gelžbetonio tvirtumui – betono stipris gniuždant 10-20 kartų didesnis už jo stipri tempiant, o armatūra yra ypač stipri tempiama. Todėl gelžbetonis konstruojamas taip, kad išorinės jėgos sustiprintu šias savybes.

Konstruojant gelžbetonį būtina, kad armatūra ir betonas sudarytu vientisą sistema, jie sukimba geriau, jei armatūros paviršius rumbuotas, tinklai ir strypynai sutvirtinami ir armatūros galuose pritvirtinami inkarai. Armatūrą nuo gedimo saugo aplink ją susidariusi cemento akmens plėvelė. Betonas kietėdamas traukiasi, o armatūra tam priešinasi, todėl gelžbetonis dažnai supleišėja. Tai nekelia jokios grėsmės, kol plyšeliai nėra didesni nei 0,3mm, jei yra didesni, tada gelžbetonio konstrukcija nėra tinkama naudoti. Gelžbetonis yra stiprus, jo stiprumą mažai veikia aplinkos veiksniai ir atsitiktinės perkrovos, jis yra standus, tvirtas, nedega, nebrangus ir higieniškas, laidus šilumai ir garsui.

Gelžbetonis yra viena popiliariausių statybinių medžiagų. Jis yra tinkamas įvairiausiems architektūriniems statiniams ir konstrukcijoms, be to, jo patikimumas, tinkamumas ir saugumas apskaičiuojamas tikimybiniais metodais.  Gelžbetonio konstrukcijos būna monolitinės, surenkamos ir mišrios. Monolitinis gelžbetonis naudojamas laiptams, perdengimams, sijoms, kolonoms ir panašioms konstrukcijoms kurios reikalauja vienalytiškumo ir tvirtumo.Montuojant konstrukcijas ir surenkamojo gelžbetonio, jo galai būna suvirinami ir užbetonuojami. Tačiau, kartais norint, kad gelžbetonis taptu standesnis ir stipresnis, ant surenkamųjų elementų papildomai užliejama monolitinio betono ši konstrukcija vadinama –mišria.

Nors gelžbetonis Lietuvoje pradėtas naudoti tik maždaug po antrojo pasaulinio karo, o nuo 21 amžiaus pradėta naudoti daugiau monolitinio gelžbetonio, šiomis dienomis variacija, ką galima pagaminti iš šios konstrukcijos yra labai didelė. Paties gelžbetonio gaminiai gali būti labai įvairūs:  laiptai gali būti su posūkiu, viena ar keliom aikštelėmis, vamzdžiai įvairiausių matmenų, plokštės sieninės ar cokolinės, blokeliai užpilamieji ar pilnaviduriai, kolonos paprastos ar imantrių raštų, sąramos laikančiosios ar nelaikančiosios, tvorų ar kitokie stulpeliai, kanalizaciniai, vandens šulinių, melioraciniai ar kelių žiedai, elektros ir energetinio ūkio statybai skirti elementai, gyvulininkystės kompleksų elementai ir kita. Vien išėjus į miesto gatves kiek galima pastebėti skirtingų elementų – vandentiekių sistemos, šaligatvių sistemos, šlaitų sutvirtinimo elementai, ribų žymekliai, šiukšlinės, apšvietimo stulpų pamatai. Visur galima pastebėti šios konstrukcijos gaminių.

Ir nenuostabu, juk šis gaminys yra patvarus bei saugus. Ne veltui sakoma, kad per žemės drebėjima ar kita nelaimę, galinčia sugriauti pastatą, jei nepavyksta ištrūkti iš jo, tai geriausia slėptis laiptinėje, nes laiptai yra monolitinio gelžbetonio pavyzdys ir yra labai tvirta pastato konstrukcija.