Paklausus žmonių, kas jiems yra jaukumas, dažnai išgirsime atsakymą, jog tai – namai, kuriuose žvarbų rudens ar žiemos vakarą žmogus galėtų įsitaisyti šalia židinio ir mėgautis jį apgaubiančia šiluma. Tačiau gyvenimo realybė tokia, jog už viską šiame pasaulyje reikia mokėti – kartu su gyvenimo malonumais ateina ir atsakomybė. Tam, kad Jūsų šildymo sistema veiktų nepriekaištingai, privalote rūpintis jūsų kamino higiena.

Deginant bet kokį kurą, į orą išsiskiria įvairiausios medžiagos. Pavyzdžiui, degindami malkas matome baltos spalvos dūmus. Šiuos dūmus suformuoja iš medienos išsiskyriančios vandens dujos. Juodi dūmai išsiskiria tada, kai deginame kure esti kreozoto dalelių. Deginant tokio tipo kurą, ant kamino sienelių susidaro apnašos, kurios ilgainiui tampa smala. Šios apnašos riboja oro padavimą į sistemą, o tai dar labiau skatina smalkių kaupimasi ant kamino sienelių. Kadangi smala – labai degi medžiaga, didelis šių apnašų kiekis sukelia realia galimybę kilti gaisrui. Tokiu atveju temperatūra kamine gali viršyti 1000 ˚C. Priklausomai nuo jūsų kamino kokybės, tai gali turėti tragiškų pasėkmių. Geriausiu atveju, gaisro metu bus sugadinta Jūsų šildymo sistema, blogiausiu – apgadintas Jūsų nekilnojamas turtas.

Kuo valyti kaminą

Kamino valymo šepetys – svarbiausias židinio priežiūros įrankis. Taip, visos kitos mechaninės ir cheminės priemonės gali Jums pagelbėti, tačiau pasirinkus prastą kamino šepetį, norimo rezultato nepasieksite.

Svarbu pasirinkti tokį šepetį, kuris tiks būtent Jūsų kaminui. Netinkamas, jūsų kamino konstrukcijos neatitinkantis šepetys norimo rezultato neduos. Juo naudodamiesi tik kankinsite save ir gaišite savo brangų laiką – nepritaikytų Jūsų šildymo sistemai šepečiu nepatogu naudotis, jis nepasiekia visų vietų, kur gali kauptis smala ir smalkės.

Žinoma, rinkoje egzistuoja ir universalių židinio valymo šepečių variantų. Vienas iš jų – universalūs kamino valymo šepečiai nailoniniais šereliais. Nailonas – tai tampri, stipri, labai atspari dilimui medžiaga, kuri yra labai lanksti, atspari cheminiams reagentams. Lankstūs nailono šereliai prisitaiko prie bet kokios kamino formos, todėl tinka bet kokios skersmens kaminui. Dar viena svarbi priežastis, kodėl reikėtų rinktis nailoninius kamino valymo šepečius – nailonas nebraižo vidinių kamino sienelių.

 

Svarbu žinoti

Pagal bendrąsias priešgaisrinės saugos taisykles, kamina būtina valyti prieš kiekvieną šildymo sezoną; šildymo sezono metu – kartą per tris mėnesius. Prieš valydami kaminą, įsitikinkite, jog šildymo metu krosnis neveikia, sistemoje nėra užsilikusių degių medžiagų.

Dūmtraukius galima valyti ne tik mechaniniu bet ir cheminiu būdų. Specialistai siūlo tokią valymo alternatyvą – prieš kiekvieną šildymo sezoną kaminą išvalykite mechaniškai, o šildymo sezono metu jį valykite chemikalų pagalba.

Jeigu norite kamina valyti rečiau, rinkitės lapuočių medžių malkas. Nedeginkite gumos, šiukšlių, venkite anglies.