Jei jau seniai svajojote apie savo nuosavą būstą ir pagaliau atsirado galimybė jį įsigyti, jūsų laukia ilgų apsvarstymų metas. Jums teks priimti itin atsakingus sprendimus, nulemsiančius, kaip atrodys jūsų namas, kaip jį įrengsite, kokių priemonių jums reikės. Vakaruose itin populiarus medžio standartas įsitvirtina ir Lietuvoje: statybinė mediena – natūrali ir vis dažniau pasirenkama medžiaga namo statyboms. Apskritai medis nuo senovės asocijuojasi su šiluma, patvarumu ir patogumu. Dar vienas svarbus aspektas – estetika. Juk visi planuoja pasistatyti jaukius, gražius ir nežmoniškų investicijų nereikalaujančius namus.

Nuo ko gi pradėti? Pirmiausiai – apsispręskite, koks namas atitiktų jūsų poreikius: ar jis bus visas medinis, o galbūt jums reikalinga tik mediena stogui? Dėl savo nenuginčijamų savybių mediena statyboje naudojama ir kaip apdailinė, ir kaip konstrukcinė medžiaga. Žinodami, ko ir kiek jums reikės, susiraskite patikimus statybinės medienos pardavėjus – nuo jų priklausys, kaip bus įgyvendinti jūsų užmanymai. Įprastai medienos pardavėjai prekiauja neapdirbta mediena: įvairiomis lentomis, tašeliais, gegnėmis, sijomis. Medienos gaminių dydžiai gali būti įvairūs, nestandartiniai. Taip pat statybinė mediena gali būti tiek džiovinta, tiek nedžiovinta. Tiesa, dažniausiai statyboms pasirenkama džiovinta mediena. Ji patvaresnė, atlaiko didžiules apkrovas, ilgaamžiška ir stabili. Tuo tarpu nedžiovinta mediena gali deformuotis, pūti ir trauktis. Dažnai statybai siūloma pjauta eglės arba obliuota, giluminiu būdu impregnuota pušies mediena. Eglė – lengvesnė, pušis – sunkesnė. Tačiau apie visa tai jums išsamiai papasakos pasirinktas medienos gamintojas ir prekiautojas.

Taupymo sumetimais galite pasidomėti esančiomis nuolaidomis ir akcijomis – parduodami statybinės medienos gaminius, jas taiko beveik visi pardavėjai.

Nepamirškite, kad svarbiausias uždavinys, keliamas medienos prekiautojams, yra informatyviai atsakyti į visus jums kylančius klausimus, suteikti išsamią konsultaciją ir patarti jums, kokią medieną pasirinkti vienam ar kitam variantui.