Statybos darbų kokybė yra be galo svarbi. Kad ir kaip bebūtų, jūs statote namą ne keliems metams, o visam gyvenimui, tad natūraliai tikitės, jog galėsite gyvento be jokių netikėtumų ar iškilusių defektų. Žinoma, nuo jų niekas nėra apsaugotas, tačiau jūsų pastangos pasirinkti patyrusius meistrus, kokybiškas medžiagas bei technologijas – taip pat labai svarbus. Neretai žmonės, kurie užsiima statybomis ar planuoja tai daryti, svarsto kas svarbiau – geras meistras ar kokybiškos medžiagos. Kodėl reikia rinktis tik vieną iš šių dalykų, klausiate savęs? Tiesa ta, jog kur jau kur, bet statybose sutaupyti nori visi, tačiau reikėtų paklausti kieno sąskaita? Jei prarandate kokybę, apie tokio tipo paslaugas reikėtų pamiršti, nes anksčiau ar vėliau tai atsisuks prieš jus. Ir visai nesvarbu kokioje srityje tai būtų taikoma. Betonavimo darbai, špakliavimas ar net elektros išvedžiojimas namuose – visi šie darbai yra vienodai svarbūs ir negalime atsisakyti kokybės tam, jog išleistumėme mažiau. Kaip tuomet statybų metu išleisti mažiau? Mes pasiūlysime kelis paprastus dalykus, kurie jums padės pasiekti norimus rezultatus.

Visų pirma pasidomėkite meistrais, kurių darbo kokybė susilaukia daug rekomendacijų, na o kainos nesikandžioja. Manote, jog tokių nėra? Neskubėkite susidaryti tokią nuomonę. Žinoma, atrasti tokias firmas ar asmenis nėra paprasta, tačiau jei norite sutaupyti, turite įdėti daugiau pastangų. Galbūt pasižvalgykite net ir aplinkinių miestų teikiamomis paslaugomis, nedidelius atstumus meistrai atvažiuoja ir į kitus miestus, tad tai galėtų būti jūsų bilietas į pigesnes paslaugas. Dar vienas dalykas, kurį būtina paminėti – kainų neatitikimai. Neretai su meistrais kalbėdami ir užsakydami paslaugas girdime vienas suma,s na o gavus sąskaitą tenka nustebti. Skaičiai staiga tapo gerokai didesni ir regis visa tai meistras paaiškina gan logiškai. Taigi, aks teisus? Šioje vietoje vienintelis patarimas kuris jums padės – iš anksto nuspręsti dėl galutinės darbų kainos. Lai meistrai išmatuoja erdves, paskaičiuoja medžiagas bei visa, kas jiems svarbu, na o tada sumą suderina su jumis. Taip būsite tikri, jog proceso gale jums nebus pateikta neaiški sąskaita.

Dar vienas patarimas – pirkti medžiagas patiems. Pavyzdžiui, jei jums reikalingas betonavimas – užsakykite meistrus bet sutarkite, jog medžiagomis pasirūpinsite patys. Tiesa, pasiskaičiuokite ar tai daryti apsimoka, tačiau jei manote, jog tai padės išleisti mažiau, imkitės iniciatyvos. Taip pat sutaupyti gali padėti ir tai, jog kai kurių meistrų lauksite ilgiau. Galbūt jie nebus itin konkretūs su terminais, tačiau atsiradus laisvesniam laikui atvyks į jūsų objektą ir viską atliks už patrauklią sumą. Jei galite laukti ir neskubate su statybomis – kodėl gi nepasinaudojus tokia galimybe? Tai tik keli pavyzdžiai, kaip galima sutaupyti ir neprarasti statybų kokybės, kuri be jokios abejonės turėtų būti jūsų prioritetas, tad pasinaudokite šiais patarimais ir viskas klostysis lengviau.