Nekilnojamas turtas yra viena iš pagrindinių investicijų, kurią atliekame savo gyvenime. Žinoma, kai kurie iš mūsų gali pasigirti ir kitomis investicijomis, tačiau būstas yra viena iš pirmųjų. Greičiausiai kiekvienas jaunas žmogus svajoja apie savo nuosavus namus, kuriuose galėtų pradėti kurti savo ateitį, tad šioje vietoje sprendimas bei pasirinkimas yra be galo svarbus. Kaip bebūtų, butas ar namas nėra vienas iš tų pirkinių, kurį keičiame dažnai. Galima paminėti, jog didžioji dalis gyventojų visą gyvenimą praleidžia tuose pačiuose namuose, tad nėra jokios abejonės, jog būsto pasirinkimas yra vienas iš svarbiausių sprendimų jūsų gyvenime. Kaip išsirinkti norimą būstą, svarsto daugelis, tačiau viskas priklauso nuo jūsų poreikių ir galimybių. Žinant tai, jog butas yra bene dažniausias pasirinkimas, pateiksime keletą patarimų, kaip išsirinkti būtent tokio tipo būstą. Tai patarimai, į ką verta atkreipti dėmesį, kaip atlikti paieškas bei kokių minčių galbūt verta atsisakyti. Taigi, jei jus domina tokia informacija, skaitykite toliau.

Visų pirma derėtų pradėti nuo to, jog renkantis butą kiekvienas žmogus turi savo poreikius ir kriterijus. Vienas pasiūlymas kai kuriems iš mūsų gali atrodyti be galo patrauklus, na o kitų visiškai nedominti, tad pradėti reikia nuo pagrindinių rodiklių sąrašo. Tai yra buto rajonas, plotas, kambarių skaičius ir panašiai. Kai žinosite, kurie aspektai jums yra svarbiausi, galėsite susiaurinti savo paieškas ir patrauklius variantus atsirinksite daug greičiau. Vienas iš svarbesnių rodiklių yra ir kaina, kuri neretai varžo mūsų norus. Šiuo atveju galima drąsiai teigti, jog buto kaina įvairiuose miestuose skiriasi, tad pasiūlymus turėtumėte lyginti pagal jūsų miesto rinkos kainas. Visada turėkite numatytą biudžetą, kiek galite skirti buto pirkimui ir ką už tą sumą galite gauti. Nepamirškite, jog nekilnojamas turtas gali būti lengvai renovuojamas, tad jei radote jūsų poreikius atitinkantį butą, kuris yra šiek tiek apleistas, tačiau siūloma kaina leistų patiems atlikti remonto darbus – tai gali jums padėti sutaupyti ir įsigyti svajonių būstą. Apleisti butai neretai parduodami gerokai pigiau, na o jų renovacijos tikrai neatsieina daug. Tiesa, tokiu atveju galite viską pasidaryti pagal savo poreikius bei lūkesčius.

Na ir galiausiai – skelbimuose nurodoma kaina. Greičiausiai visiems aišku, jog pardavėjas visada nurodo šiek tiek didesnę kainą, nei yra linkęs parduoti, todėl atminkite, jog deryboms visada yra vietos. Butai gali priklausyti įvairiems kainų intervalams, tačiau niekada nebijokite siūlyti savo kainos. Esama įvairių situacijų, kai pirkėjams pavyksta nusiderėti labai daug, na o taip nutinka vien dėl to, jog kiti nedrįso to padaryti ir pasiūlymas buvo vienintelis. Svarbiausia atrasti tokį butą, kurį įsivaizduojate savo namais, na o visa kita tik derybų klausimas. Įvertinkite nurodytus kriterijus ir pasinerkite į paieškas, nes jūsų namai jau gali būtų parduodami.