Jei gyvenate bute, greičiausiai pakankamai dažnai pagalvojate apie tai, jog jūsų namų erdvė yra labai maža. Su šia problema susiduria pakankamai daug žmonių, na o siekdami pokyčių ir komforto jie stato nuosavus namus. Regis, statant namą, galime kaip tik panorėję išplanuoti erdves bei jas pritaikyti savo poreikiams, Tai didžiulė fantazijos laisvė, na o namų projektai, kuriuos rengia įmonės ar privatūs architektai gali būti patys įvairiausi. Namo projektas yra vienas iš pirmųjų sprendimų, kurį turi apsvarstyti žmogus, na o vėliau imamasi statybos darbų ir perkamos medžiagos, kurios bus naudojamos statybų procese. Viskas atrodo paprasta ir aišku, tačiau neapsigaukite. Renkantis, kokio namo ir išplanavimo norėtumėte, labai svarbu įvertinti savo galimybes. Neretai žmones apžavi galimybė turėti milžiniškas erdves ir jie pasiduoda šiai iliuzijai. Visgi, jei jūsų namo statybų biudžetas yra ribotas ir turite planuoti savo išlaidas, tai pradėti daryti reikia ne tada, kai jau perkamos statybinės medžiagos, tačiau renkantis projektą. Kiekvienas architektūrinis sprendimas, stogo išlinkimas ar kitoks prašmatnus pasirinkimas gali jums atsieiti gerokai daugiau nei paprastas namo variantas, tad turite įvertinti, ar visa tai galite sau leisti.

Nuo namo projekto priklauso tai, koks stogas jums bus reikalingas. Galbūt tai ir neatrodo kaip svarbus sprendimas, tačiau dėl modernaus ir šiuolaikiško projekto sprendimo jūsų stogo kaina gali išaugti net dvigubai, na o tai yra išties daug. Taigi, pirmasis sprendimas – galimybių vertinimas. Tada, kai žinosite, kokią sumą galite skirti namo statyboms, projektą išsirinkti bus daug paprasčiau. Neapsigaukite, net ir paprastas, mažas, tačiau gerai išplanuotas namo planas gali atitikti visus jūsų poreikius ir kriterijus, tad nesijauskite, jog dėl lėšų trūkumo prarastumėte labai daug. Garažas – dar vienas itin svarbus klausimas. Namų projektai gali būti su garažu, pastoge, skirta automobiliui arba tiesiog be nieko. Visa tai lemia pinigų kiekį, kurį turėsite skirti statyboms. Neretai manoma, jog garažui pastatyti nereikia daug, tačiau geriau pagalvojus, tai papildomi blokeliai, šiltinimas, garažo vartai, stogas ir net nuolatinis šildymas ateityje. Taigi, ar galite sau tai leisti?

Šiais laikais pasineriama į iliuziją, jog kiekvienas namas turi būti su garažu, nes būtent tokį vaizdą susidarome pasąmonėje. Visgi, tai tikrai nėra būtina investicija ir galite kuo puikiausiai išsiversti ir be jos. Namų projektai, kurie yra be garažų yra tikrai neprastesni, na o namo statybos apsirinkus tokį variantą yra pigesnės. Žinoma, jei galite sau leisti daugiau ir manote, jog tokia namo dalis jums yra reikalinga – net neabejokite. Be jokios abejonės tai yra komfortą lemiantis pasirinkimas ir esant galimybės tai puikus pasirinkimas. Taigi, galimybių ir poreikių vertinimas yra labai svarbus žingsnis, kuris jums apdės išvengti klaidų ir užtikrinti, jog namą pasistatysite be didesnių keblumų ar finansinių sunkumų.