Nors kalendorinis pavasaris ir pasiekė mus, šilumos, regis, gali tekti dar palaukti. Vis dažniau apsirodanti saulė primena, jog šiltos ir saulėtos dienos jau visai netruks ateiti, na o su jomis ir vasara. Neabejotinai, tai laukiamiausias laikotarpis, kurio metu galime skirti laiko maloniems lauko darbams, susibūrimams gamtoje, ar tiesiog paprasčiausiai savaitgalio pusryčiais terasoje. Juk tai jau taip seniai patyrėme tiesa? Žinoma, su nauju sezonu pasimato ir kai kurie terasos defektai, kurie gali būti ne pats maloniausias vaizdas, norint pramogauti lauke. Tad jei manote, jog jums metas atnaujinti turimą terasą, mes turime jums tinkamus patarimus. Kokie jie? Apie viską šiek tiek plačiau.

Pradėkime nuo dažniausiai pasitaikančių defektų, su kuriais susiduria žmonės. Jei jūsų terasa turi metalinę apsaugos tvorelę – greičiausiai jos dažai jau spėjo atsilupti ir atrodo tikrai nepatraukliai. Kaip teisingai pašalinti esamą problemą ir ją pamiršti dar bent penkeriems metams? Visų pirma jums reikalingi smėliavimo darbai. Neteko apie tai girdėti? Smėliavimas gali būti naudojamas metalo atnaujinimui, mat jis padeda pašalinti senų dažų, lako ar kitų medžiagų likučius. Reikia pripažinti, jog bet kokiame darbe vienas iš svarbiausių etapų yra pasiruošimas, na o šiuo atveju smėliavimas yra tai, ko jums reikia. Taigi, paieškokite informacijos apie specialistus jūsų regione ir sutarkite dėl jų darbo. Po jo, galėsite ir patys perdažyti tvorelę naujais dažais ir tai duos neįtikėtinus rezultatus.

Kitas etapas – terasos pagrindo atnaujinimas. Jei naudojote medieną ir ją dažėte, nenuostabu, jog po kelių sezonų reikia ir vėl atnaujinti pagrindą. Galbūt tai ir nėra pats maloniausias darbas, mat jis atima šiek tiek laiko, tačiau jis tikrai būtinas. Jei reguliariai atnaujinsite terasos lentas, jos tarnaus ne vienerius metus ir galėsite mėgautis nepriekaištinga terasos išvaizda. Šis darbas taip pat prasidės nuo tinkamo apsiruošimo, tad įsigykite riekimus įrankius dažų nuėmimui ir kibkite į darbus. Būkite kruopštūs ir kantrūs, nes tai kelias į sėkmingą projektą jūsų namams.

Na ir galiausiai – nauji baldai bei detalės. Tai greičiausiai maloniausia dalis, mat nereikės įdėti jokių pastangų, apart to, aks tikrai malonu. Galėsite skirti laiko baldų paieškoms ir įsigyti įvairias dizaino detales. Jos padės sukurti jaukią, savitą ir stilingą erdvę, kurioje mielai leisite laiką ne tik su šeima, bet ir draugų rate. Mūsų klimatas nėra itin dėkingas tad šiltuoju metų laiku džiaugiamės pakankamai trumpai. Visgi, galime padaryti viską, jog net ir trumpiausia vasara būtų prisimenama dar labai ilgai. Tad lauko terasos atnaujinimas ir įrengimas yra tai, ko reikia kiekvienam iš mūsų. Pasinaudokite šiais patarimais, pritaikykite juos savo namams ir paskubėkite kibti į darbus, nes vasara gali mus pasiekti greičiau nei tikėjotės.