Jei gimėte ūkyje, žinote, ką reiškia gyventi kaime, bet sunku įvertinti visus pranašumus ir trūkumus, jei visuomet guvenote didmiestyje ar miestelyje. Taigi įsivaizduokime, kad pagal įpročius esate miesttietis, bet svajojate savarankiškai gyventi kaime. Jūsviską apgalvojote, suskaičiavote pinigus ir iš tiesų pradedate kurti kraustymosi planus. Norite palikti pilką miesto kasdienybę, grįžti prie senelių ir prosenelių gyvenimo būdo, iš esmės įgyvendinti savo svajonę. Pavažinėjote po kaimo vietoves ieškodami įvairių galimybių ir suradote gyventi tinkamą vietą. Apgalvojote visas smulkmenas: kaip statysitės ar keisite namą, kaip vyks kraustymasis, kokios perkraustymo paslaugos Vilniuje ar kitame mieste, kur gyvenate, jums bus reikalinngos. Apsvarstote, kaip atrodys ūkis ir kokios bus susisiekimo su miestu galimybes.

Nieko keisto, kad daugelis žmonių taip įsisiaučia į romantiškas gyvenimo kaime svajonių skraistes, kad pamiršta kartais negailestingą tikrovę. Kaime lengviausiai gyventi “žaliai” – čia žemė pigesnė, yra daugiau erdvės ir daugiau galimybių, – bet yra daugybė miestiečių, kurie ūkininkauja, pavyzdžiui, savo soduose. Tačiau jei jau tvirtai apsisprendėte, išsirinkote vietą, suplanuotas perkraustymas Vilniuje ir aplink jį, žingsnį ženkite drąsiai. Tik atminkite, gyvenimas kaime Lietuvoje labai skirsis nuo gyvenimo kaime Jungtinėje Karalystėje. Prieš imdamiesi veiksmų, būtinai pasvarstykite visus pranašumus ir trūkumus. Prisiminkite, kad kai kurie pranašumai ir trūkumai yra du tos pačios lazdos galai.

Persikraustę į kaimą galite jaustis vieniši. Kaimiečiai gali pasirodyti nadraugiški ir įtarūs, jei manys, kad žiūrite į juos iš aukšto. Gali smarkiai padidėti transport išlaidos. Jums reikės gero patikimo vienatūrio automobilio ar pikapo, geriausia su visais varomaisiais ratais. Negalėsite palikti be priežiūros gyvulių. Juos reikia šerti ir prižiūrėti ne per šventes. Peršalimas, gripas ar išnarinta kulkšnis gali tapti didele problema, ypač jei auginate gyvulius. Jei turite vaikų, kasdien teks keliauti iki mokyklos ir atgal, mokyti juos namuose ar net siųsti į internatinę mokyklą. Orai gali daryti didelę štaką kasdieniam gyvenimui. Kaimo gatvės ir laukai naktį – visiškai tamsūs. Daug purvo. Aplinkui visi žinos viską.

Antra medalio pusė: erdvės pojūtis gali suteikti dvasinį polėkį. Smagu stebėti besikeičiančius metų laikus ir kraštovaizdį. Kaime mažiau užteršta aplinka. Užmiestyje nėra triukšminga. Nėra nereikalingų šviesų, galima gėrėtis žvaigždėmis tamsiame danguje. Dirbamos žemės kaina nėra didelė. Galėsite išsinuomoti ištisus laukus, didelius ūkius ar miškus. Laisvalaikis – įvairus, smagus ir nieko nekainuoja. Aplink – mažiau žmonių, didesnis ramybės pojūtis.

Rinktis – Jums.