Klozeto montavimo įpatumai

Norėdami atsinaujinti savo vonios ar tualeto interjerą turite nepamiršti ir apie naujo klozeto montavimą, jo pakeitimą nauju. Nes senas klozetas jei dar buvo montuotas prieš 10 ar 20 metų susidėvi pagrinde jo guminės bei plastikinės dalys esančios klozeto bakelyje bei kituose mazguose susijusiuose su klozetu. Seniau buvo kitokios medžiagos  gaminant vonios įrangą. Šiais laikais dažniau yra priedai ir dalys voniai gaminamos iš plastiko, nes jos būna atsparesnės dilimui ir įvairiems šarminiams išoriniams poveikiams. Nepamirškite jei patys montuoti klozetą pasižymėti jo nuėmimo vietą, jums vėliau bus lengviau susitvarkyti su jūsų naujuojiu klozetu. Bet geriau vonios santechnikos įrangos montavimo darbus patikėkite profesionalams.

Seno klozeto nuėmimas

        Pritaisykite glaudaus tvirtinimo   varžtus į vietą glaudaus plokštę prie nuotekų angos, tada      tvirtinimo plokštėje, prisukite didelę plastikinę movą. Kai kurie bakeliai priveržiami tiesiai prie klozeto.

Įtaisykite glaudaus tvirtinimo riebokšlį virš įleidimo į klozetą. Nuleiskite bakelį į vietą, varžtus kiškite į skyles klozete.

Užmaukite guminius riebokšlius ir ant varžtų, pritvirtinkite juos spar­nuotomis veržlėmis.Neveržkite per stipriai, kad neįskeltumėte klozeto ar bakelio.

Įkiškite klozeto jungtį j nuotekų vamzdį . Jstumkite klozetą j vietą. Jung­ties netvirtinkite ir nesandarinkite.

Patikrinkite, ar klozetas horizontalus,            apibrėžkite klozeto apačią, kad būtų paprasčiau pastatyti.jj atgal, Pažymėkite tvirtinimo taškų vietą ant grindų ties klozeto galu ir pažymėkite tvirtinimo skylių vietas.Tvirtinant prie statramsčių gali prireikti papildomų kaiščių .

Nuimkite klozetą. Išgręžkite pa­galbines skyles pažymėtuose taš­kuose ir užkiškite jas, jei būtina.

 

Naujo klozeto statymas

Pastatykite klozetą atgal pagal kontūrus, kuriuos nu­brėžėte ant grindų. Tvirtinimo skylės ir pagalbinės skylės turi visiškai sutapti. Prilai­kydami tarpiklį įkiški­te varžtus ir tvirtinki­te bakelį prie sienos. Galbūt trumpu atsuk­tuvu prisukti varžtus bus lengviau. Neverž­kite per smarkiai.

Padėkite guminį riebokšlį ant tvir­tinimo skylių klozeto apačioje. Įkiš­kite varžtus ir priveržkite, bet neper stipriai.

Silikono sandarikliu iš dalytuvo nubrėžkite ištisinę liniją palei klozeto apačią.

Bakelio montavimas        

Bakelių vožtuvų yra įvairių, mon­tavimo būdų taip pat. Šis bakelis yra su mygtuku; reikia taisyklingai įdėti atraminę vožtuvo dalį.

Atitinkamai nupjaukite nuleidimo mygtuko strypus ir prakiškite juos pro bakelio dangtį į nuleidimo vož­tuvą

Prisukite įleidimo vamzdį staliaus replėmis, o lanksčią šalto vandens tiekimo jungtį įsukite reguliuojamu veržliarakčiu.

Uždėkite klozeto sėdynę. Prakiškite varžtus pro klozetą, užmaukite rie­bokšlį ir priveržkite veržles. Jei reikia, pareguliuokite sėdynę