Geodeziniai matavimai : viskas, ką jums svarbu žinoti

Geodezinių matavimų paslaugos yra reikalingos tada, kuomet planuojami tam tikri pokyčiai žemės sklype: planuojama žemės sklypą padalyti, sujungti, pakeisti žemės naudojimo paskirtį, ir t. t. Visais šiais atvejais mūsų šalies gyventojai ieško, kur yra teikiami patikimi geodeziniai matavimai, ir gana dažnais atvejais kyla įvairių klausimų, susijusių su šios paslaugos teikimu. Taigi, ką svarbiausia žinoti apie geodezinių matavimų paslaugas?

Ieškokite patikimų paslaugos tiekėjų

Galite rasti nemažai skelbimų, kuriuose yra siūlomi geodeziniai matavimai, tačiau nereikėtų skubėti apsispręsti – įmonių galima rasti tikrai daug, tačiau visada svarbu žinoti, kad paslaugos tiekėjas bus iš tiesų patikimas, ir galės pasiūlyti  tikrai profesionalias paslaugas. Galite pasidomėti, kaip įvairius šios paslaugos tiekėjus vertina klientai – internetinėje erdvėje rasite ne taip ir mažai įvairių atsiliepimų, tad netrukus galėsite nuspręsti, kokia pasirinkimo galimybė gali geriausiai pasiteisinti.

Dėl paslaugos kreipkitės iš anksto

Svarbu žinoti, kad geodeziniai matavimai trunka mėnesį ar dar ilgesnį laiką – nors geodezininkai savo darbą gali atlikti ir per kelias dienas, tačiau vėliau gauti duomenys turi būti patvirtinami valstybinių institucijų, ir tai gali trukti gana ilgą laiką. Nacionalinės žemės tarnyba dokumentus gali patvirtinti kelių savaičių eigoje, o Registrų centras dokumentus patvirtina per 1-10 dienų. Taigi, kuo anksčiau kreipsitės dėl reikalingos paslaugos, tuo bus geriau.

Geodezinių matavimų kaina

Kaina gali skirtis, priklausomai nuo to, koks yra sklypo plotas, gretimų sklypų skaičius, taip pat kaina bus didesnė, jei sklypas bus gana sudėtingas. Kartais pastebima, kad geodezinių matavimų kaina įvairiais metų laikais kiek skiriasi, ir šaltuoju metų laiku matavimų kaina yra mažiausia. Vis dėlto, kaina priklausys ir nuo to, kokią geodezinių matavimų paslaugas teikiančią bendrovę pasirinksite – jų galima rasti iš tiesų nemažai, tad kiekvienu atveju galėsite atrasti tokią, kuri geriausiai atitiktų jūsų finansinę situaciją.

Reikalingi dokumentai

Norintys, kad būtų atlikti geodeziniai matavimai, turės matininkui pateikti reikalingus dokumentus: paprastai yra prašoma pateikti sklypo planą, savininko asmens tapatybės dokumento kopiją, sklypo ir jame esančių statinių tapatybę įrodančius dokumentus. Tam tikrais atvejais gali būti reikalingi ir tam tikri papildomi dokumentai – tai priklausys nuo konkrečios situacijos. Visą išsamią informaciją jums galės suteikti šios paslaugos tiekėjai, tad susisiekite su jais, ir netrukus galėsite gauti atsakymus į visus kylančius klausimus.