Internetinių svetainių kūrimas ar socialiniai tinklai?

Šiais laikais labai stipriai išpopuliarėjo socialiniai tinklai. Jei prieš penketą metų jie dar tik žengė į Lietuvos interneto rinką, tai šiuo metu jie užima tvirtas pozicijas. Nemažai įmonių ir individualių žmonių nusprendė savo internetines svetaines perkelti į socialinius tinklus, tokius kaip facebook ir panašiai. Šiuose tinkluose yra galimybė susikurti savo internetinę svetainę. Tačiau ar tai yra gera alternatyva nuosavai interneto svetainei pabandysime atsakyti.

Visų pirma kam reikalinga internetinė svetainę? Tam, kad galėtume paskelbti kažkokią informaciją, kurią pamatytų kiti žmonės. Iš esmės socialiniai tinklai tam tinka. Ypač kai dabar facebook laisvai leidžia susikurti puslapius (angl. Pages), kurie skirti įvairioms sritims: verslui, menui, savęs pateikimui ir panašiai. Taigi daugelis įmonių nusprendė, kad internetinių svetainių kūrimas jiems atstos socialiniai tinklai ir jie visą informaciją apie save perkėlė ten. Galima labai daug diskutuoti ar tai yra teisingas sprendimas ar ne. Greičiausiai tie žmonės, kurie yra soc. tinklų fanai pasisakys už tai, o tie žmonės, kuriems soc. tinklai nepatinka sakys, kad geriau turėti nuosavą internetinę svetainę.

Pabandykime išskirti kokie gi yra privalumai ir trūkumai turint internetinę svetainę socialiniame tinkle. Visų pirma tai jūs galite valdyti tik turinį, o pats valdymas yra ribotas, tiek kiek leidžia pats socialinis tinklas. Kitas trūkumas yra dizainas. Internetinių svetainių kūrimas jums suteikia galimybę turėti unikalaus dizaino svetainę, socialiniame tinkle jūs turėsite naudoti standartinį šabloną ir galėsite keisti tik savo puslapyje publikuojamas nuotraukas.

Yra ir nemažai privalumų. Pavyzdžiui jums nereikia mokėti už svetainės talpinimą, nes soc. tinkle esantis puslapis jums nieko nekainuos. Jums nereikia leisti pinigų internetinės svetainės kūrimui ir dizainui. Iš esmės turėdami laiko galite patys susikurti facebook ar kito soc. tinklo puslapį. Prieš pasirenkant ar kurti internetinę svetainę ar būti soc. tinkle reikėtų pagalvoti kokią informaciją norėsite pateikti savo lankytojams, kokia bus lankytojų auditorija. Pavyzdžiui vyresni žmonės greičiausiai skeptiškai žiūrės į soc. tinklus, jiems bus labiau įprasta matyti atskiras internetines svetaines, kuriuose jie galėtų rasti jiems reikiamos informacijos. Vadinasi prieš apsispręsdami, turite atsižvelgti į įvairius faktorius, kurie ir įtakos jūsų pasirinkimą. Pagalvokite ir apie būsimas investicijas, nors ir soc. tinklas gali pasirodyti puikus būdas sutaupyti pinigų, bet pagalvokite apie ilgesnę perspektyvą, ar nenorėsite vėliau papildomų funkcijų, papildomų galimybių, kurias galėtų suteikti tik atskira internetinė svetainę.