Svetainė, ar bet koks kitas kambarys, turintis gerą sofą, yra daug jaukesnis ir patogesnis svečiams bei namiškiams. Tikriausiai ne vienam iš mūsų teko ne tik sėdėti, bet ir numigti ant nepatogios sofos. Pirkdami baldus savo būstui, mes nieku gyvu nenorime sukelti nepatogumų savo svečiams bei namiškiams. Bet kaip rasti tokia sofą, kurį bus patogi, tarnaus ilgai ir puikiai tiks prie likusio patalpos interjero?

Dar prieš tai, kai nusipirksite sofą, gerai pagalvokite, kokio funkcionalumo iš jos tikitės. Jei ketinate ant jos miegoti arba suteikti nakvynę savo svečiams, būtinai nusipirkite sofą lovą. Taip išvengsite nepatogumų, kuriuos tenka išgyventi miegant ant sofos, kuri neišsideda į patogų gultą. Jei pirksite sofą lovą, turite žinoti, kokia jos funkcija jums svarbesnė – patogus sėdėjimas, atsipalaidavimas ar kokybiškas miegas? Rasti sofą, kuri būtų tokia pat patogi, kaip ir lova yra labai sunku, kadangi baldo gamintojai turi skirti daug dėmesio visoms daugiafunkcinio baldo funkcijoms. Sofos lovos dažniausiai nėra tokios pat patrauklios kaip paprastos, tvirtos ir kokybiškos sofos, tad prieš perkant sofą lovą gerai pagalvokite, ar jums tikrai jos reikia. Jei ant jos bus miegama labai retai, pirkite paprastą sofą, kurios pagrindinė funkcija bus daug kokybiškesnė už labai prieinamą kainą. Sofos lovos dvigubas funkcionalumas reikalauja daug tvirtumo ir kitų detalių, kurios iškelia šio baldo kainą.

Jei esate įsitikinę, kad jums yra reikalinga sofa lova, kaip minėjome, jums teks skirti daug pinigų gerai konstrukcijai apmokėti. Geras mechanizmas yra labai tvirtas, kad nuolat atlaikytų miegančio žmogaus svorį, tačiau tuo pačiu metu privalo būti lengvai suprantamas. Baldų įmonės dažniausiai gamina beveik tokio pačio principo mechanizmus, tad vienintelis būdas rasti geriausią pasirinkimą yra pasidomėti įmonių reputacija bei kompetencija. Nepatingėdami ir skirdami laiko patikrinti baldų gamintoją galite išvengti daugybės neplanuotų staigmenų bei nemalonumų.

Gera sofa privalo pritapti prie visos svetainės stiliaus. Pirkdami sofą bei kitus baldus, pasistenkite juos suderinti, kadangi jei nupirksite kelis, visiškai nederančius baldus, visiškai sujauksite svetainės stilių. Jei baldas jums yra labai svarbus, galite pasikonsultuoti su specialistais, kurie pabandys jums padėti suderinti visiškai skirtingus baldus, tačiau net ir patiems geriausiems interjero dizaineriams tai yra šioks toks iššūkis.

Jeigu jau išsirinkote sau patinkančią sofą, privalote gerai žinoti jos matmenis. Jei tai yra sofa lova, nepamirškite, kad po baldo transformacijos jis užims dar daugiau vietos, tad pastatykite baldą taip, kad jis netrukdytų judėti po patalpą kiekvienoje pozicijoje ir būtų lengvai prieinamas..

Pačią geriausią ir patogiausią sofą rasite tik tada, jei patys ją išbandysite baldų salone. Gerai atsipalaidavę, lyg sėdėtumėte ant baldų namuose, pajausite visus sofos pliusus bei minusus, kurie ir padės nustatyti jūsų ryšį su baldu bei jo kokybę. Jeigu bijote, kad baldo konstrukcija yra nekokybiška, pasitarkite su specialistais ir galbūt jie jums padės rasti alternatyvų, patvaresnį variantą.