Dizaino, grožio estetikos suvokimas – labai subjektyvus dalykas. Tai, kas vienam yra gražu ir skoninga, kitam gali būti šlykštu. Tačiau esti tam tikros bendros estetikos normos, kurių reikėtų laikytis. Žemiau pateikiame sąrašą klaidų, kurias daro dauguma žmonių įrengdami savo namus. Jeigu radote šias klaidas savo interjere – būtinai jas taisykite.

Šalia sienų statomi baldai

Dauguma žmonių, siekdami sukurti daugiau erdvės savo kambaryje, stato baldus palei sienas. Nors tame yra logikos – kambaryje tampa lengviau judėti, tačiau vizualiai jis dar labiau mažinamas, gaunamas „dėžės“ efektas. Todėl atsisakykite šios idėjos – net ir mažiausias kambarys atrodys daug patraukliau jeigu baldus centruosite.

 

Baltai dažytos sienos

Prisiminkite, jūsų namai – tai ne ligoninė. Rinkitės ne baltas, o pastelinių spalvų sienas. Nors skirtumas minimalus, tačiau tokiame kambaryje jausitės daug jaukiau.

Perkrautas miegamasis

Dažniausiai miegamasis kambarys yra mažos kvadratūros, tačiau vis vien esame linkę jį perkrauti. Milžiniška lova, komoda, spintelės – visa tai tiesiog ryte suryja jūsų miegamojo erdvę. Pasistenkite daiktus segmentuoti į kitus kambarius ir savo miegamajame sukurti daugiau erdvės. Taip jausitės daug geriau, miegosite jaukiau, kambarys atrodys daug gražiau.

Venkite masyvių baldų

Didžiausia klaida, kokią galite padaryti – masyvūs baldai mažame kambarėlyje. Nevalia to daryti. Išlaikykite mąsteli – jeigu kambarys mažas, baldai taip pat turi būti maži. Jeigu jūsų kambario kvadratūra – 12 kvadratų, kampinė sofa – labai bloga idėja.

Itin ryškus vaikų kambarys

Dievaži, nedažykite vaikų kambario itin ryškiomis spalvomis! Kambarys neturėtų atrodyti taip, tarsi jame apsivėmė vienaragis. Rinkitės pastelines sienų spalvas, į kurias implimentuokite ryškias baldų detales. Toks kambarys turi daug privalumų. Visų pirma, jį galite paruošti dar nežinodami vaiko lyties. Visų antrą, bus daug lengviau keisti kambarį pagal vaiko interesus jam augant ir bręstant.

Erdvės nebuvimo kompensavimas šviesa

Supraskite pagaliau, ne šviesos kiekis sukuria erdvės iliuziją, o baldų nebuvimas. Kiek daug lempučių sumontuotumėte, jeigu jūsų kambarys kraute apkrautas baldais, papildomos erdvės jame neatsiras.

Paveikslams mažame kambarėlyje sakome ne

Jeigu jūsų kambarys mažas, atsisakykite masyvių sienų paveikslu. Tai ne tik neskoninga, bet ir vizualiai mažina jūsų kambarį. Jeigu labai norite papuošti savo kambarį, rinkitės fotodrobes – jas ne tik galite susikurti pagal savo interjerą, bet ir jos neturi masyvių rėmų. Taip pat fotodrobės kainuoja daug pigiau nei paveisklai.

Eženas Delakrua – Laisvė barikadose. Fotodrobė. Nuotrauka iš Canvasway.

Pabaigai

Prisiminkite – jūsų namai, tai jūsų tvirtovė. Svarbiausia, kad juose jaustumėtės jaukiai. Mados ateina ir išeina. Aklai nepasitikėkite tuo, kas rašoma ar rodoma – būtinai visą informaciją perleiskite per savo prizmę. Linkime sėkmės!